+48 12 311 58 05 biuro@inkubatornh.pl
previous arrow
next arrow
Slider

Działania Inkubatora to również szkolenia. Tematy szkoleń cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników.  Uczestnicy spotkań zgłaszali że częste zmiany regulacji prawnych dotyczących biznesu negatywnie odbijają się na jego funkcjonowaniu. Wielokrotne nowelizacje w ciągu roku tych samych aktów prawnych jak również uchwalanie ustaw z krótkim okresem powoduje, że przedsiębiorcy są zaskakiwani zmianami prawa, przez co w efekcie nie są w stanie w należyty sposób się do nich przygotować.

Tematy szkoleń :

Zakładanie firmy – Wybór rodzaju firmy (formy działalności), biznesplan, dofinansowanie na start, franczyza i działalność agencyjna, informacje, które mogą być przydatne przed podjęciem decyzji o własnej firmie

Rozwój firmy – Kredyty, leasing, fundusze UE, inne sposoby zdobycia finansów na rozwój

Pracownicy w firmie – Rodzaje umów z pracownikiem, dofinansowanie zatrudnienia bezrobotnych, inne sprawy związane z nowymi pracownikami w firmie, zgłoszenie nowego pracownika do ZUS, badania lekarskie, szkolenie BHP, dokumentacja pracownicza, inne obowiązki przedsiębiorcy po zatrudnieniu pracownika.

Podatki i księgowość – Podatki PIT na działalności (skala podatkowa, podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, karta podatkowa), kiedy musisz rozliczać VAT, rejestracja VAT, JPK_VAT, składanie deklaracji, inne informacje dotyczące rozliczania VAT, zasady opodatkowania CIT, kiedy powstaje obowiązek instalowania kasy, zgłoszenie kasy do urzędu, ulga na zakup kasy, inne informacje dotyczące kasy fiskalnej w firmie, jakie ewidencje i księgi należy założyć w firmie i w jaki sposób je prowadzić. – jakie procedury administracyjne trzeba wykonać aby je zatwierdzić, rodzaje księgowości w firmie, amortyzacja, jak realizować obrót wyrobami akcyzowymi – jakie procedury administracyjne trzeba wykonać, jakie są etapy realizacji, z jakimi dokumentami iść i do którego urzędu, akcyza, opłata targowa, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od środków transportu, inne podatki, które może płacić przedsiębiorca

Ubezpieczenia społeczne – rodzaje ubezpieczeń, ulga na start, mały ZUS, zgłoszenie do ubezpieczeń, zbieg ubezpieczeń, inne informacje przed zgłoszeniem do ubezpieczeń w ZUS

Sprawy urzędowe – załatwianie spraw online, wysyłanie pism do urzędu, Profil Zaufany i podpis elektroniczny

Obowiązki przedsiębiorcy – jakie obowiązki związane z RODO mają przedsiębiorcy oraz jak wprowadzić zasady wynikające z RODO, jakie obowiązki mają przedsiębiorcy wobec Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, jakie są obowiązki przedsiębiorców dotyczące ochrony środowiska i jak załatwiać sprawy urzędowe z nimi związane.

Zezwolenia, koncesje, rejestry – jak uzyskać pozwolenie na prowadzenie niektórych rodzajów działalności, jak zgłosić zmiany w zezwoleniach na prowadzenie określonych rodzajów działalności.

W ramach projektu Inkubator Przedsiębiorczości Nowa Huta realizowane były trzy edycje Warsztatów Przedsiębiorczości XLX. Udział w warsztatach wzięło 48  uczniów z krakowskich szkół średnich. W trakcie Warsztatów uczestnicy konfrontują swoje myślenie o własnym biznesie  z przedsiębiorcami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu własnych firm, gdyż warsztaty realizowane są na zasadzie symulacji zakładania własnej firmy i wykorzystują w formie ekspertów praktyczne doświadczenie długoletnich przedsiębiorców. W formie doradztwa, informowania i refleksyjnej oceny przekazują oni młodym ludziom praktyczną wiedzę o przedsiębiorczości. Transfer wiedzy dokonuje się  podczas budowania przez uczestników oferty, strategii działania i biznesplanu firmy w trakcie rund warsztatowych. W ten sposób uczestnicy korzystają z bezcennych wskazówek, jakich nie otrzymają podczas konsultacji czy doradztwa z osobami, które nigdy nie prowadziły własnej działalności i nie miały praktyki w żywym realnym biznesie.

Dziękujemy Uczestnikom za udział w warsztatach, świetne pomysły, postawę przedsiębiorczą i zaangażowanie.

Masz ciekawy, innowacyjny pomysł na własny biznes – zgłoś się do Nas !!!
Jeżeli chcesz założyć własną firmę, ale z różnych względów obawiasz się podjęcia decyzji – pomożemy Ci !!!

(więcej…)